1977’de Lefkoşa’da doğdum. DAÜ Endüstri Mühendisliği bölümünden 2000 yılında mezun oldum. Bugün, Nilay Paralik Ltd. direktörü, yetkili iş sağlığı ve güvenliği uzmanı ve 2 çocuk annesiyim. Eğitimim süresince ve eğitimimi tamamladıktan sonra özel sektörde birçok alanda çalıştım. Tüm bilgi birikimim doğrultusunda 2009 yılında eşimle birlikte kendi işyerimizi kurduk.

Şirketimiz 4 farklı alanında faaliyetlerini yürütüyor. Ana faaliyet alanımız “Doğa Trading” ticari unvanı ile halkımıza en doğal ve en kaliteli dünya markalarını; özellikle kozmetik ve gıda takviyesi gibi ürünlerin bayiler aracılığı ile son kullanıcılara ulaşmasını sağlıyor. Sigorta acentesi olarak, bireysel ve kurumsal varlılara sigorta poliçeleri üretiyor, aydınlatma sektöründe; proje bazlı ürün tedariki ve kalite kontrol aşamasına kadar çözümler ile iş sağlığı ve güvenliği alanında; işyerlerine risk değerlendirme ve denetleme hizmeti sunuyoruz.

İşime katkısı olacak yeni şeyler öğrenmeyi seviyorum. Satış becerilerimi ve mühendislik yetkinliklerimi artıran eğitimler almaya devam ediyorum. Aynı zamanda, Beylerbeyi Inner Wheel, İKD, GİKAD gibi sivil toplum örgütlerinde aktif üye, KTTO meclis üyesi ve KTTO Kozmetik Sektör Komite başkanlığını yürütmekteyim.