39 yıldır Bankacılık sektöründe halen Cardplus markası ile hizmet sağlayan Starcard Banka Kartları Merkezi Genel Müdürü Mine Tokay Lefkoşa doğumludur. Türk Maarif Koleji ve Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olup bankacılık mesleğine Kıbrıs Ticaret Bankası’nda başlamış ve 4 yıl orada çalışmıştır.

Asbank Ltd.in kuruluşu ile Dış Bankacılık bölüm şefi olarak Asbank’a transfer olup 19 yıl orada sırası ile Merkez Şubede II. Müdür; Genel Müdürlük’te Krediler Müdürlüğü ve Genel Müdür Yardımcılığı yapmış ve meslekteki 23 üncü yılında yerel bankaların ihtiyacı olan kredi kartları hizmetlerinin bankalarca ortak olarak yürütülmesi projesinin çalışmalarını yapmıştır.

2005 yılında bu projenin hayata geçirilmesi ile KKTC de bir ilk olan  6 banka ortaklığı ile kurulan Starcard firması KKTC halkına yerel ürün olan Cardplus kredi kartını sunmuş ve tüm operasyonun yürütülmesi için kuruluşundan itibaren 16 yıldır Genel Müdürlüğünü yürütmektedir. Şirket KKTC’de ve Türkiye’de tek örnek olan bir yapıyla halen 8 bankaya POS; ATM; Kart ve Dijital Ödeme hizmetleri sunmaktadır. Evli olup; halen Tıp Fakültesinde okuyan 1 kız ve 1 erkek çocuğu vardır.