1971 Yılında Limasol’da dünyaya geldi. 1974‘te mutlu Barış Harekatı sonrasında ailesi ile birlikte Girne’ye göç etti. İlkokulu Girne’de, orta ve lise eğitimini Lefkoşa Türk Maarif Kolejinde tamamlamıştır. 1989 yılında Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesini kazanmış ve 1994 yılında birincilik ile mezun olmuştur. Aynı yıl Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliğinde Ortodonti anabilim dalında doktoraya başlamıştır. 1999 yılında doktorasını tamamlayarak Kıbrıs’a dönüş yapıp, özel muayenehanesinde Ortodonti uzmanı olarak 2020 yılına kadar hizmet vermiştir.

2000 yılında Akgünler Denizcilik’in kurulumunda yer almış, akabinde şirketin Direktörlük görevine getirilmiş ve halihazırda da bu görevine devam etmektedir. 2002 yılından itibaren Acapulco Tatil Köyünün, Acapulco Resort Convention & Spa otele dönüşümü süresince planlama ve yapılanmasında aktif rol alarak, yönetim kurulu üyeliğine devam etmektedir. 2010 Yılında deniz taşımacılığına ilaveten, kara taşımacılığındaki eksikliği gidermek ve lojistik hizmet kalitesini yükseltmek için, Kıbrıs Kargo Şirketinin kurulumunu yapmış ve halen direktörü olarak görev yapmaktadır.

2015 yılında Uluslararası Final Üniversitesi’nin kurulması ile Üniversite Mütevelli Heyeti’nde görev almaktadır. 2018 yılında annesinin anısına, Tangül Çağıner Çocuklara Yardım Vakfı’nın kurulumunda bulunarak başkanlığını yürütmektedir. Evli ve üç çocuk annesidir.