Ben Ayten Deniz, 03.03.1980 yılında Lefkoşa’da doğdum. Girne’de yaşamaktayım. İlk, orta ve lise eğitimimi Girne’de tamamladım. 1996 – 1998 yılların arasında Bournemouth ingiltere’de işletme ve ingilizce eğitimimi tamamladıktan sonra 1999-2002 yılları arasında Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde Bilgisayar Enformatik Fakültesinden mezun oldum ardından 2002-2005 yılları arasında yine Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde İletişim Fakültesinde eğitim alıp mezun oldum.

2005 yılından beridir aile işletmemiz olan M. Kemal Deniz Şti. Ltd. (Deniz Plaza) ‘da 3. Jenerasyon olarak Direktör olarak devam etmekteyim. Şirketimiz Perakente sektöründe Kırtasiye, Oyuncak, Akademik kitap. Kitap, fotokopi, sanatsal malzeme ve çerçeve üretimi alanlarında Kıbrıs’ın dört bir yerinde 15 şubeyle hizmet vermekteyiz. Ayrıca 2009 yılından beri’dir İstanbul’da Üçka Kırtasiye Şti. Ltd. isimli aile şirketimiz vardır. Dünya çapında bilinen en kaliteli ve yenilikçi sanatsal ürünleri Türkiye pazarına kazandırmayı misyon edindiğimiz şirketimizde Royal Talens, Derwent, Darwi, Cernit, Bruynzeel, Sakura ve ShinHanart gibi dünyaca tanınan sanatsal ürün markalarının Türkiye’de tek distribütörlüğünü yapmaktayız.

Birçok sosyal sorumluluk projesine imza atan Beylerbeyi (Bellapais) Inner Wheel Kulubünün kurucu üyesiyim. İyi derecede Microsoft Office kullanıyorum. İlgi alanlarım Tenis oynamak, Kayak yapmak ve boş zamanlarımda kitap okumak.