AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Derneğimizi Ziyaret Etti

AK Parti Sakarya Milletvekili ve TBMM Parlementolararası Dostluk Gurubu Başkanı Vekili Sn. Çiğdem Erdoğan Atabek, Kıbrıs Türk Ticaret Odası Ankara Temsilcisi Sn. Burcu Kayan, GİKAD ev sahipliğinde adamıza bir ziyarette bulundu.


Dernek Başkanımız Dr. İçim Kavuklu, Atabek’e KEİ Ofisi, TİKA, Sn. Büyükelçimiz ve Sn. Sibel Tatar Hanımefendi ile olan görüşmelerinde eşlik etti.

Atabek, 29 Eylül 2021 tarihinde saat 14.30’da Acapulco Hotel’de üyelerimizle buluşuldu. Yaklaşık üç saat süren toplantı süresince 30 üyemizle tanışan ve görüş alışverişi yapan Atabek, özellikle kooperatif konusunda bizlere lojistik destek vereceğini ve bu güçlü ekibe destek vermekten çok mutlu olacağını belirtti. Tarım projemizle ilgili sevgili üyemiz Eda Becer Kuzey Kıbrıs’ta bulunan yaklaşık 1900 tane olan şifalı bitkilerle ilgili bir sunum yaptı.

Kadın kooperatiflerinin Türkiye’de artık kurumsallaştığını söyleyen Atabek, derneğimizle arasında her şeyden önce bir gönül köprüsü kurulduğunu ve tüm tecrübelerini paylaşmak adına tüm ekibi Sakarya’ya ve TBMM’ne davet etti.

ARGE merkezlerinin ve teknoparkların İhtiyacından bahsedildi. Şanlı bir tarih, mücadeleci bir toplum, milli ve manevi duygularla yüklü bir toplum ve GİKAD kadınları gibi güçlü ve enerjik bir toplulukla yapılacak çok iş vardır diyen Atabek ile yapılabilecek birçok proje konuşuldu. Toplantı sonrasında sele sepetler içerisinde yerel ürünlerimizin olduğu “Gika Koop Kültür Sepetleri” misafirlerimize sevgili başkanımız tarafından takdim edildi.

Sn. Çiğdem Erdoğan Atabek’e derneğimizin onursal üyelik rozeti takıldı. Ülkemize hayırlı ve uğurlu olsun, Atabek’e ziyaretleri için ve ilham veren başarı öyküsü ile bizlere umut ışığı saçtığı için teşekkür ederiz.